Pogrzeby wyznaniowe

Według badań statystycznych większość osób w naszym kraju deklaruje się jako wierzący – z czego wiele osób, przynajmniej statystycznie, należy do Kościoła rzymskokatolickiego lub do innych kościołów katolickich. Inne wyznania, które są reprezentowane wśród mieszkańców Lublina to Kościół Prawosławny, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Starokatolicki Mariawitów, kościoły: Chrześcijan Baptystów, Ewangelicko-Metodystycznego, Ewangelicko-Reformowanego i Polskokatolickiego. Pewien procent ogółu wierzących stanowią również Świadkowie Jehowy oraz członkowie Kościoła Zielonoświątkowego. W Lublinie funkcjonuje też gmina żydowska.

pogrzeby wyznaniowe

Pogrzeb zgodny z wiarą

Taka różnorodność wyznań jest prawdziwym wyzwaniem, również w kwestii pochówku, który – mimo wielu elementów wspólnych – posiada z reguły także elementy charakterystyczne dla konkretnego wyznania. Przez wiele lat działalności zawsze organizujemy ceremonie pożegnalne z uwzględnieniem aspektów wyznaniowych oraz bogatych tradycji lokalnych.

Zakład Pogrzebowy EDEN, z racji położenia geograficznego, ma więc bogate doświadczenie w organizacji pogrzebów wyznaniowych. Zapewniamy kompleksowe przygotowanie oraz obsługę takich pogrzebów (według rytuałów obowiązujących w danym wyznaniu), a także odpowiednie akcesoria pogrzebowe. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszym personelem. Postaramy się jak najdokładniej spełnić Państwa oczekiwania.

Całodobowa pomoc

Kontakt
Całodobowe usługi pogrzebowe

Co zrobić, gdy ktoś umrze?

Poradnik