Kremacje Lublin

Kremacja zwłok jest coraz częściej wybieraną – także w Lublinie – formą pochówku i polega na bezdymnym i bezwonnym spaleniu – spopieleniu – ciała Osoby Zmarłej, umieszczonego w specjalnej trumnie kremacyjnej. Trumna taka jest pozbawiona wszelkich ozdób oraz niepolakierowana.

Kremacja Lublin

Trumna z ciałem Osoby Zmarłej umieszczana jest – za pomocą automatycznego urządzenia – w piecu kremacyjnym, w którym panuje wysoka temperatura. Kremacja przeprowadzana w nowoczesnych krematoriach spełnia standardy w zakresie ochrony środowiska, a jednocześnie wyraża szacunek względem zwłok Osoby Zmarłej. Po spopieleniu prochy Zmarłego umieszcza się w urnie. Jest ona chowana w ziemi, w grobie murowanym lub w tzw. kolumbarium – w czasie ceremonii żałobnej.

kremacje

Obowiązujące obecnie w Polsce prawo stanowi, że pogrzeb prochów Osoby Zmarłej odbywa się na cmentarzu. Nie jest natomiast możliwe rozsypywanie prochów na „polach pamięci” lub przechowywanie ich w miejscu zamieszkania.

Szacunek należny Osobie Zmarłej jest okazywany także wobec jej szczątków – w tym prochów – również podczas transportu oraz w czasie ceremonii pogrzebowych.

Całodobowa pomoc

Kontakt
Całodobowe usługi pogrzebowe

Co zrobić, gdy ktoś umrze?

Poradnik

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług kremacji w Lublinie.