Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

 

 

 

Kremacje Lublin

urny

 

   Oferujemy kremacje zwłok w Lublinie. Kremacja to proces spopielenia ciała Osoby Zmarłej w naszej kulturze polega na spaleniu ciała umieszczonego w trumnie w specjalnym piecu do spopielania zwłok. Trumna ze zwłokami jest wprowadzana do rozgrzanego pieca kremacyjnego za pomocą automatycznego urządzenia wprowadzającego i tam odbywa się w specjalnie przygotowanych warunkach kremacja, z zachowaniem właściwych standardów w zakresie ochrony środowiska, przy równoczesnym poszanowaniu zwłok Osoby Zmarłej.Sama kremacja, jako spopielenie zwłok, wbrew opiniom, nie jest pogrzebem dla Zmarłej Osoby, gdyż jej pośmiertne prochy, umieszczone w odpowiedniej urnie, są grzebane w późniejszym terminie.

 

   W obowiązującym obecnie stanie prawnym, pogrzeb spopielonych szczątek Osoby Zmarłej powinien odbyć się na cmentarzu - wtedy urna umieszczana jest bądź to w grobie lub niszy odpowiednio przygotowanego kolumbarium. W Polsce nie jest dopuszczalne umieszczanie prochów Osoby Zmarłej w innych niż wymienionych powyżej miejscach, przede wszystkim nie jest zgodne z prawem rozsypywanie prochów na "polach pamięci" lub umieszczanie ich w miejscu zamieszkania.
   Szczątki Zmarłego po kremacji zwłok traktowane są z najwyższym szacunkiem podczas wykonywania jakichkolwiek działań związanych z ich przewożeniem i umieszczaniem w miejscu ostatniego spoczynku.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług kremacji w Lublinie.